Author Archives: walim

XI Festiwal Sera w Dziećmorowicach w Gminie Walim

Już po raz jedenasty  smakosze sera spotkali się w Dziećmorowicach w Gminie Walim na dorocznym Festiwalu Sera, który zorganizowała Gmina Walim  wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Karczmą Góralską. Festiwal swym patronatem objęła Poseł na Sejm RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka.  Swoją  obecnością zaszczyciła nas Wicemarszałek Województwa… czytaj więcej XI Festiwal Sera w Dziećmorowicach w Gminie Walim

Powstaną nowe lokale socjalne.

Gmina Walim wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie na przebudowę dwóch budynków w naszej gminie, w wyniku czego powstaną 3 lokale socjalne.Otrzymaliśmy dopłatę w wysokości 74.080,03 zł na remont budynku w Dziećmorowicach przy ul. Sienkiewicza 75 – powstaną tam dwa nowe lokale socjalne oraz dopłatę w wysokości 37.950,42 zł na uruchomienie lokalu socjalnego po byłym sklepie… czytaj więcej Powstaną nowe lokale socjalne.

Kolejne pozabudżetowe środki na rozwój naszej gminy.

Gmina Walim pozyskała 30.000,- zł w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Z puli tej zostało wykonane oświetlenie fotowoltaiczne ulicy Wiejskiej w Walimiu. Zamontowano 12 sztuk urządzeń fotowoltaicznych wraz z punktami świetlnymi, dzięki którym zaspokojone zostały potrzeby mieszkańców miejscowości Walim, jak i odwiedzających gminę Walim turystów. Ulica Wiejska w Walimiu… czytaj więcej Kolejne pozabudżetowe środki na rozwój naszej gminy.

Ogłoszenie

Zawiadamiam o Nadzwyczajnej XXXI Sesji Rady Gminy Walim, która odbędzie się dnia 16 sierpnia  2017 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, ul. Kościuszki 2 Tematy posiedzenia: Otwarcie Sesji, Ustalenie quorum, Przedstawienie porządku obrad. Podjęcie Uchwał, Wolne wnioski i zapytania, Zakończenie Sesji.                                                                Zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Walim do uczestniczenia w… czytaj więcej Ogłoszenie

Wyprawa nad morze.

Już po raz 10 nasze dzieci spędzały wakacje nad morzem w zaprzyjaźnionej Gminie Wolin, a dokładniej  w gimnazjum w Sierosławiu. Była to wycieczka integracyjna z elementami profilaktyki, której celem jest propagowanie zdrowego sposobu życia oraz mody na aktywny wypoczynek. Wyjazd finansowany jest przez Urząd Gminy w Walimiu. Zakwaterowanie zapewniła nam pani dyrektor Publicznego Gimnazjum w… czytaj więcej Wyprawa nad morze.