Tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, łączymy się w bólu z rodziną tragicznie zmarłego, wspaniałego, zasłużonego członka społeczności Gdańska. Prezydent został zamordowany  w czasie pełnienia swoich obowiązków, wśród swoich mieszkańców, z którymi był, którym dziękował, w dniu święta dobrej woli, dniu, który od lat zawsze łączył Polaków. Mieszkańcy gminy Walim łączą się… czytaj więcej Tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska

Zima w Rzeczce nie odpuszcza.!

Jak na narty –  to tylko do Rzeczki. Gmina Walim, położona w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami, lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. To dzięki wspaniałemu klimatowi zawdzięczamy przepiękną zimową aurę. W naszej Krainie sowiogórskich tajemnic nikt nie będzie się nudził. Delikatne opady śniegu, kilkustopniowy mróz oraz… czytaj więcej Zima w Rzeczce nie odpuszcza.!

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Walimiu “POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”

Podczas tegorocznej  edycja 27. Finału WOŚP graliśmy dla małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Gmina Walim od samego początku gra z Orkiestrą, urządzając swój sztab w   Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Padł też rekord zebranych środków – 23.264,07 zł Jak co roku naszą gminną edycję grania dla orkiestry,… czytaj więcej 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Walimiu “POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE”

Dofinansowanie na wymianę kotłów

Szanowni Państwo, Gmina Walim wspólnie z gminami z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej  przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym ( np. koks, węgiel, ekogorszek) na bardziej przyjazne  środowisku źródła ciepła. W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji  systemów grzewczych (np. wymiana kotła, instalacji grzewczej)  w budynkach… czytaj więcej Dofinansowanie na wymianę kotłów

Zapraszamy na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od 27. finału WOŚP. Na dzień dzisiejszy Sztab WOŚP Walim  zebrał już 3296,00 zł dzięki licytacjom na Charytatywni Allegro i ta kwota nadal rośnie! Na aukcjach internetowych, jak co roku, wystawiamy pod młotek tytuł Kasztelana Zamku Grodno. W roku ubiegłym ten zaszczytny tytuł otrzymał pan Zbigniew Skorupa z Brzegu… czytaj więcej Zapraszamy na 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.