Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach.

Działając na postawie uchwały Rady Gminy Walim nr VIII/43/2015 z dnia 23 czerwca 2015 roku w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków. Treść uchwały stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia. Wójt Gminy Walim ogłasza nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub… czytaj więcej Ogłoszenie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach.

KOLEJNE TALENTY SIATKARSKIE ODKRYTE!

Nauczyciel wychowania fizycznego – pan Zbigniew Ogrodnik niczym król Midas, który zamieniał wszystko w złoto, przemienia kolejny rocznik uczniów w zapalonych siatkarzy. Tym razem metamorfoza dotyczy czwartoklasistów z PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach. To oni właśnie 25 kwietnia br. w Międzygminnym Turnieju Siatkówki wywalczyli odpowiednio – dziewczęta pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Rozgrywki odbyły… czytaj więcej KOLEJNE TALENTY SIATKARSKIE ODKRYTE!

Już po egzaminie!

Trzy poświąteczne dni  upłynęły wszystkim polskim gimnazjalistom, czyli również 22 uczniom naszego Zespołu Szkół,  na  zmaganiach  podczas egzaminu gimnazjalnego, nazywanego często “Małą Maturą”. W środę, 19 kwietnia,  uczniowie  trudzili się nad przedmiotami humanistycznymi – historią, wiedzą o społeczeństwie i językiem polskim, w czwartek zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, a w piątek z  językiem… czytaj więcej Już po egzaminie!

II Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – Walim 2017

W minioną sobotę, po raz drugi na terenie Gminy Walim, zorganizowany został wyścig MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej dla kolarzy górskich, w którym mogły wystartować dzieci od 2 do 14 lat z całego regionu. Do udziału w zawodach zgłosiło się  70 uczestników. Zawodnicy mieli do pokonania bardzo trudną trasę, o długości ok. 1500 m, przejeżdżają kilkukrotnie… czytaj więcej II Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej – Walim 2017

Plenerowe Warsztaty Piwne I Serowarskie 2017 – już w maju!

Zapraszamy wszystkich miłośników domowej kuchni i dobrego piwa na “Plenerowe warsztaty piwowarskie i serowarskie”, które odbędą się w dniu 13 maja 2017 r. w godzinach miedzy 14:00 a 20:00 w Agroturystyce i restauracji “Pod Przełęczą” w Rzeczce. Wydarzenie rozpocznie się tradycyjnie warzeniem domowego piwa ! W programie przygotowano m.in.;  konkursy, animacje dla dzieci, darmowe degustacje domowych trunków. Wstęp… czytaj więcej Plenerowe Warsztaty Piwne I Serowarskie 2017 – już w maju!