Piknik na Zamku Grodno

10 października po raz drugi na Zamku Grodno odbył się jesienny piknik rodzinny. I choć nazwa Ostatnia Inkwizycja, mogła brzmieć złowrogo, to nie zabrakło chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Bractwo Zamku Grodno oraz grupa Katostwo Nyskie jako współorganizatorzy pikniku przygotowali bogaty program, dzięki któremu każdy mógł się poczuć jakby był przez chwilę w epoce średniowiecza. Było polowanie na czarownice, egzekucja heretyka z użyciem „garoty”, kazania inkwizytora oraz spalenie żywcem „chowańca czarownicy”. Wszystko w sposób humorystyczny i wyolbrzymiony obrazowało średniowieczne zwyczaje. Jednym słowem było dość zatrważająco, ale i zabawnie.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli także postrzelać z łuku, Bractwo Zamku Grodno zaprezentowało również trening bojowy. W trakcie pikniku przewodnik PTTK w Wałbrzychu pan Artur Kaszubski prezentował wyremontowane przez Gminę Walim zamkowe lwy-sgraffity, a pracownicy Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu jako organizatorzy wydarzenia przygotowali ognisko, pieczone ziemniaki i ciepłą herbatę, Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną zabawę!

A taki widok tego dnia można było podziwiać z tarasu widokowego…

lshnyip