Będzie bezpieczniej w Zagórzu Śląskim

Zagórze Śląskie to malownicza wieś położona w Gminie Walim, w dolinie rzeki Bystrzycy, pomiędzy Górami Sowimi i Górami Czarnymi. Miejscowość bogata w atrakcje turystyczne i urokliwe miejsca przedstawiające bogactwo flory i fauny, jest niezwykłym miejscem do wypoczynku i rekreacji.

Wspaniałą “wizytówką”, która od lat przyciąga do Zagórza Śląskiego rzesze turystów wędrujących zboczami wzgórza Choina jest urokliwy Zamek Grodno – niegdyś jedna z największych i najsilniejszych warowni na Śląsku. U jego podnóża rozpościera się malownicze Jezioro Bystrzyckie, jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych jezior zaporowych w Sudetach, od zawsze kojarzące się z  wiszącym mostem oraz kompleksem wypoczynkowym. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym władz Gminy Walim i inwestorów, Jezioro Bystrzyckie w Zagórzu Śląskim ponownie, po wielu latach staje się ośrodkiem letniego wypoczynku, rekreacji i turystyki.

Rowery wodne, kajaki, żaglówki i statki to tylko niektóre z atrakcji, z jakich mogą skorzystać turyści przybywający nad Jezioro Bystrzyckie. Na  miłośników wycieczek pieszych i rowerowych oraz wspinaczek czeka tu także wiele niespodzianek, od ścieżek ekologicznych, szlaków rowerowych, po ścianki wspinaczkowe oraz platformy widokowe z krajobrazami zapierającymi dech w piersiach.

Spokój i radość osób korzystających z wszystkich tych dobrodziejstw, od lat zaburzał jeden aspekt, a mianowicie brak bezpiecznych miejsc postojowych. Wychodząc naprzeciw tym problemom Gmina Walim przystąpiła do realizacji niezwykle ważnego zadania, a mianowicie budowy oświetlonego parkingu dla samochodów osobowych. W wyniku tej inwestycji, mającej ogromne znaczenie  dla wzrostu bezpieczeństwa oraz prawidłowego ruchu drogowego nad Jeziorem Bystrzyckim, powstanie 78 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych. Zadanie opiewające na kwotę 565.173,99 zł w całości realizowane jest z budżetu Gminy Walim.

Podczas tegorocznych wakacji wszyscy zmotoryzowani, nareszcie będą mieli możliwość bezpiecznego i wygodnego pozostawienia swojego pojazdu na parkingu.

To jednak nie koniec wygód  przygotowywanych przy parkingu nad Jeziorem Bystrzyckim, gdyż obecnie prowadzone są prace projektowe związane z budową obiektu obsługi turystycznej wraz z akwarium, ukazującym faunę i florę naszego jeziora.

Zapraszamy do Zagórza Śląskiego, do korzystania z jego uroków i atrakcji!

b x c v z

Foto: R.G.