Łukasz Bogdański

Gmina Walim położona  w niezwykle malowniczym zakątku Dolnego Śląska, otoczona górami,  lasami, rzekami i strumykami, na co dzień obcuje z przebogatą matką naturą. Na terenie naszej Krainy sowiogórskich tajemnic oprócz wielu atrakcji turystycznych, min. tj. Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie, Jezioro Bystrzyckie wraz z zaporą, pomniki przyrody oraz pamięci, urokliwe kościoły i stare cmentarz, mamy także liczne szlaki piesze i trasy rowerowe, wyciągi narciarskie oraz miejsce do kąpieli. Nasza Gmina pełna historii, tajemnic i atrakcji, obfituje również w lokalnych  twórców-wytwórców, rzemieślników zajmujących się  działalnością artystyczną oraz użytkową. W swojej twórczości wykorzystując różnorodne materiały, niejednokrotnie wplatają elementy tradycyjne oraz  nowatorskie. Zapraszamy do zapoznania kolejnego naszego gminnego twórcy-wytwórcy oraz kilku jego prac.  

Łukasz Bogdański  jest producentem Naturalnych Olejów  spożywczych, wytwarzanych tradycyjną metodą tłoczenia na zimno, która pozwala na pozyskanie pełni dobrodziejstw drzemiących w naturze. Do produkcji olejów wykorzystywane są najwyższej jakości polskie ziarna i zioła. W gamie produktów firmy znajdują się: Naturalny Olej lniany, Naturalny Olej rzepakowy, Naturalny Olej słonecznikowy, Naturalny Olej z wiesiołka, Naturalny Olej z ostropestu, Naturalny Olej z czarnuszki, Naturalny Olej kokosowy oraz produkty sypkie: Siemię lniany, len mielony, nasiona ostropestu oraz ostropest mielony. Od 2015 roku firma rozpoczęła również sprzedaż Naturalnego Oleju lnianego oraz makuch lnianego jako produkty paszowe kierowane do hodowców koni.

r h y t q w