Wieczór filmowy w CKiT

Radny Gminy Walim p. Łukasz Kazek oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zapraszają na pokaz filmów, który odbędzie się 5 marca 2016 roku w sali kinowej CKiT.

W programie:

  • godz. 17:00 – film w reżyserii Krzysztofa Dzięciołowskiego pt. “Efekt Chopina”. Autorzy filmu postawili sobie za zadanie pokazanie aktualności muzyki polskiego największego kompozytora. Główną bohaterką jest badaczka życia i twórczości Chopina, wokalistka jazzowa Marita Alban Juarez, wychowywana w Polsce, córka Peruwiańczyka i Polki. Każdego z artystów, występujących w filmie, inspirowało co innego – by grać Chopina…
  • godz 18:00 – film w reżyserii Małgorzaty Kozery pt. ” Był BUNT”. Okrągły Stół oraz pierwsze częściowo wolne wybory z czerwca 1989 roku niosły Polakom nadzieję na lepszą przyszłość. Także więźniom – często skazanym surowymi wyrokami za niewielkie przestępstwa kryminalne i gospodarcze. Rozbudzone początkowo wielkie nadzieje na amnestię szybko przerodziły się w rozczarowanie, niezadowolenie i bunt. Dokument przedstawia historię największych zamieszek więziennych w Europie po II wojnie światowej, które miały miejsce w zakładach karnych w Nowogardzie, Czarnem i Goleniowie.

Gorąco polecamy. Wstęp wolny!

filmy