OSP Zagórze Śląskie najlepsze w powiecie

W sobotę, 17 września 2016 r., w Starych Bogaczowicach odbyły się Zawody Sportowo – Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Wałbrzyskiego, w których bezkonkurencyjne okazali się strażacy z Zagórza Śląskiego.

Sprawność fizyczna, refleks oraz umiejętność działania w zespole to niektóre z  umiejętności, jakimi musiały się wykazać drużyny biorące udział w tych niezwykle widowiskowych zmaganiach. Do rywalizacji, a przede wszystkim sprawdzenia samych siebie,  stanęło 9 drużyn: z Zagórza Śląskiego, Dziećmorowic, Jaczkowa, Boguszowa Gorc, Starych Bogaczowic, Witkowa Śląskiego, Głuszycy i Mieroszowa oraz dwie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Zagórza Śląskiego i Gorc.

Zmagania sportowo – pożarnicze rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Kolejność czołowych miejsc w klasyfikacji generalnej przedstawia się następująco:

1 miejsce OSP Zagórze Śląskie,
2 miejsce OSP Jaczków,
3 miejsce OSP Boguszów,
Drużyny Młodzieżowe: 1 miejsce ex aequo zajęły OSP Zagórze Śląskie oraz OSP Gorce.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwała komisja sędziowska, którą powołał Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu st. bryg. Grzegorz Kułak. Sędzią głównym zawodów był natomiast asp. sztab. Adam Rybiński.
Organizatorem zawodów  był zarząd Powiatowego Związku OSP RP w Wałbrzychu, przy współudziale Komendy Miejskiej PSP w Wałbrzychu.

Jest nam niezmiernie miło, iż na terenie naszej gminy mamy tak dzielnych i zaangażowanych strażaków, którym serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu

Foto użyczone: Wiesław Malinowski

eer

d ee