JUGOWICE WYRÓŻNIONE!

W poniedziałek 16 stycznia br., pomimo śnieżycy i trudnych warunków drogowych aktorzy i gitarzyści z PSP  im. J.Korczaka w Jugowicach, wraz z opiekunami: Angeliką Jaśkiewicz, Alicją Bekas i Małgorzatą Śliwińską wybrali się do urokliwego Teatru Miejskiego w Świdnicy, aby wziąć udział w XXV Jubileuszowym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych. Zaprezentowali oni spektakl jasełkowy pt. „Prawdziwy cud Bożego Narodzenia”, stając w szranki z blisko czterdziestoma zespołami z powiatu świdnickiego, Nowej Rudy, Oleśnicy i Wirów. Grupy z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, ośrodków szkolno – wychowawczych i świetlic środowiskowych przedstawiły rozmaite inscenizacje, montaże słowno – muzyczne, a nawet brawurowe widowiska o tematyce bożonarodzeniowej. Przegląd trwał od 12.01 do 16.01., a 18.01 odbył się uroczysty finał i wręczenie nagród.

Z wielką dumą oznajmiamy, że nasza szkoła zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną. Jesteśmy dumni z młodych artystów. Gratulujemy udanego debiutu w tak prestiżowej imprezie oraz życzymy inwencji twórczej do przygotowania kolejnych występów.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją  z XXV Przeglądu Zespołów Kolędniczych na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz na portalu regionalnym swidnica24.pl.

Koło dziennikarskie/Jugowice – J.A

Jugowice 3 Jugowice 2 Jugowice 1