Jubileuszowe odwiedziny u Pani Zofii Moćko oraz Pani Julianny Krzakowskiej

Pani Zofia Moćko i Pani Julianna Krzakowska dołączyły do zaszczytnego grona “dziewięćdziesięcioletnich” mieszkańców Gminy Walim.

Zwyczaj urodzinowych odwiedzin “dziewięćdziesięciolatków”, czyli osób które ukończyły 90 lat i więcej, pojawił się na terenie Gminy Walim w czerwcu 2014 roku. Dotychczas uczestniczyliśmy w ponad 30 uroczystościach, poznając przy tej okazji wiele ciekawych i zaskakujących historii, głównie dotyczących naszej “Małej Ojczyzny”. Ich archiwalne zapiski dostępne są na naszej gminnej stronie internetowej w zakładce “Jubileusze 90-latków w Gminie Walim”.

Te niezwykłe święta, obchodzone zazwyczaj w bardzo kameralnych gronach, wprowadzają wiele radości i uśmiechu na twarzach naszych Jubilatów, dlatego też od stycznia br., wizytą u  pana Stanisława Szałańskiego, najstarszego mieszkańca Niedźwiedzicy, a tym samym jedynego 100-letniego Jubilata naszej gminy,  powracamy do tego wspaniałego zwyczaju.

Z tej okazji w dniu wczorajszym, 30 stycznia 2017 r. delegacja Urzędu Gminy Walim miała sposobność odwiedzenia i wspólnego świętowania wraz z dwiema Jubilatkami naszej gminy. Życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności wraz z urodzinowym tortem, bukietem kwiatów oraz listem gratulacyjnym powędrowały do:

                     Pani Zofii Moćko                 Pani Julianny Krzakowskiej

                Moćko       Krzakowska

Punktualnie o godzinie 12:00 zawitaliśmy do pani Zofii Moćko, mieszkanki Walimia, świętującej 90 rocznicę urodzin. Wójt Gminy Walim Adam Hausman wręczając bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny, złożył Jubilatce życzenia zdrowia, pomyślności oraz samych spokojnych chwil, spędzonych w gronie bliskich i serdecznych osób. Tradycyjnie do życzeń dołączyła się Sekretarz Gminy Aleksandra Ignaszak, wręczając słodki podarunek w postaci tortu urodzinowego.

Podczas wspólnie spędzonych chwil, Pani Zofia urzekła nas swoim entuzjazmem,  energią oraz pogodą ducha, a także doskonałą pamięcią, opowiadając o historii swojego życia, a także o momencie przybycia i zamieszkania w Walimiu.

Moćko 1 Moćko 2 Moćko 5 Moćko 3 Moćko 4

Z kolejną wizytą ponownie zawitaliśmy do Walimia. Tym razem bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny wraz z życzeniami zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata życia, z rąk Wójta Gminy Walim Adama Hausmana, otrzymała Pani Julianna Krzakowska, świętująca 91 rocznicę urodzin. Sekretarz Gminy życząc samych radosnych dni w otoczeniu bliskich, wręczyła Jubilatce urodzinowy tort.

Spotkanie, które upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze, umożliwiło nam poznanie pani Julianny, która opowiadając swoje życiowe dzieje, a także moment przybycia i zamieszkania w Walimiu, “zaraziła” nas swoją pogodą ducha i radością z życia.

J.Krzakowska 5 J.Krzakowska 3 J.Krzakowska 4 J.Krzakowska 1 J.Krzakowska 2

Jeszcze raz życzymy naszym Jubilatkom co najmniej 150 lat!

Na kolejną jubileuszową wizytę z paniami Zofią i Julianną umówiliśmy się tradycyjnie za rok.