Najważniejsze, żeby mieć pasję, czyli spotkanie z Krystianem Madeją

„Naucz dziecko wspinać się, a nie będzie miało pieniędzy na narkotyki”- takim hasłem rozpoczęło się spotkanie z absolwentem naszej szkoły – Krystianem Madeją, który od urodzenia mieszka w Walimiu i jak mówi, jest z tego powodu dumny. Wiele nauczycielek  wspomina go jako wielkiego urwisa.
Celem tego spotkania było opowiedzenie o pasji Krystiana – wspinaniu się. Od około 5 lat interesuje się on ekstremalną wspinaczką górską. „Całe moje życie było związane ze sportem”- opowiadał. „Kiedyś chodziłem na siłownię, później zaraziłem się pasją biegania po górach, a teraz uwielbiam się wspinać”.
Krystian należy do stowarzyszenia „Polski Klub Alpejski”. Odbył już kilkanaście podróży w góry, m.in. na najwyższy szczyt Europy- Mont Blanc. Jak opowiada, jest to trudna i droga pasja, ale jeśli się chce, to się da. „Czasami musiałem jeść marchewkę z jabłkiem, żeby kupić sobie nowe buty górskie, ale byłem szczęśliwy”.
Dzięki temu spotkaniu każdy z nas mógł dostrzec siłę pasji.
Wizyta Krystiana uświadomiła mi, że warto mieć hobby i marzenia. Nie można bezczynnie siedzieć i szukać wymówek- trzeba działać. Bardzo dziękujemy Pani Krawczyk za zorganizowanie tego spotkania. Życzymy także Krystianowi zdobywania kolejnych szczytów!

Koło dziennikarskie Walim: Tekst – Weronika Sikora

Wizyta Madeja 2 Wizyta Madeja 3 Wizyta Madeja 4 Wizyta Madeja 5 Wizyta Madeja 6 Wizyta Madeja 7 Wizyta Madeja 8 Wizyta Madeja 1