Absolwent z pasją

W ramach cyklu spotkań z absolwentami walimskiej szkoły, w czwartek 30 marca na zaproszenie pani pedagog – Ewy Krawczyk – Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu odwiedził pan Łukasz Wawrzyniak – absolwent jeszcze 8 – letniej Szkoły Podstawowej.

W trakcie godzinnego spotkania uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się trochę o jego życiu, a przede wszystkim o jego pasji do piłki nożnej, o tym, że był jednym z  lepszych piłkarzy i chciał stać się najlepszym. Gdy wszystko układało się “pięknie”, nagle pan Łukasz doznał w czasie meczu poważnej kontuzji kolana, przeszedł skomplikowaną operację i spędził 11 miesięcy w szpitalu. O zawodowym graniu nie było już mowy. Po długim „chorobowym” piłkarz się załamał. „Piłka nożna była moim życiem”– mówił. „Potem nie wiedziałem, co począć, ale w końcu jestem chłopak ze wsi i się tak łatwo nie poddaję” – dodał z uśmiechem na twarzy. Później, gdy pan Łukasz się wykurował, założył się z kolegą, że pobiegnie w maratonie. I pobiegł. Tak się mu to spodobało, że zaczął trenować. Teraz jest ultramaratończykiem, czyli biega bardzo długie dystanse (np. ok. 200 km). Ponadto gość podkreślał, że przy takich biegach najważniejsza jest rodzina, bo nawet gdy ma się już dość, to myśl, że ktoś bliski czeka na mecie, podnosi na duchu i dodaje sił.

Pan Łukasz oprócz biegania dalej rozwija swoją piłkarską pasję, mianowicie jest trenerem dziewczęcej drużyny piłkarskiej.

Historia  pana Łukasza Wawrzyniaka jest naszym zdaniem idealnym przykładem  na to, żeby się nigdy nie poddawać i realizować się w swoich marzeniach, a gdy coś się nie powiedzie, szukać nowych wyzwań – mówią uczniowie podsumowując spotkanie.

Koło dziennikarskie/Walim: Damian Gumułka

Absolwent z pasją 1 Absolwent z pasją2 Absolwent z pasją3 Absolwent z pasją4 Absolwent z pasją5 Absolwent z pasją6 Absolwent z pasją7 Absolwent z pasją8