Warszawa

Chcąc zwiększyć motywację uczniów Zespołu Szkół w Walimiu do nauki języka angielskiego, pani Aleksandra Wójcik nawiązała współpracę z International American School w Warszawie. W związku z tym kilkunastu naszych uczniów uczestniczyło w dwudniowej, edukacyjnej wycieczce do stolicy.

Prezentujemy poniżej refleksje dwóch uczennic z klasy II a – Julii Dębickiej i Iwony Koziary- które w niej wzięły udział.

W czwartek, 30 marca 2017 r., rozpoczęła się  nasza dwudniowa wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej wytypowani uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielką języka angielskiego – panią Aleksandrą Wójcik oraz panią dyrektor – Małgorzatą Jarczok. Głównym jej  celem było krótkie zwiedzanie stolicy oraz odwiedzenie amerykańskiej szkoły. Pierwszego dnia, po czterogodzinnej podróży, dotarliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas pan Łukasz Kazek, z którym udaliśmy się na spacer po Starówce, a następnie do Pałacu Kultury i Nauki. Po zwiedzaniu, które było dość ciekawe i interesujące, pan  Kazek doprowadził nas do metra i dokładnie pokierował do Centrum Nauki Kopernik. Było to bardzo ciekawe miejsce, ponieważ mogliśmy się bardzo dużo nauczyć   i dowiedzieć o tym, co nas interesuje. Pomimo zmęczenia, myślę, że większość z nas bardzo dobrze się tam bawiła, lecz niestety, czas naukowych doświadczeń zbliżał się ku końcowi. O godz. 18:30 zakwaterowaliśmy się w Puffa Hostel, który mimo obaw niektórych uczestników wycieczki, okazał się bardzo przytulny. Drugi dzień zaczęliśmy pysznym śniadaniem, po czym udaliśmy się do Muzeum Geologicznego. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był przedpremierowy spektakl pt: ,,Shrek”, wystawiony przez uczniów International American School  w Konstancinie. Muszę przyznać, że spektakl wykonany był naprawdę na zaskakująco wysokim poziomie. Uczniowie grający w przedstawieniu bardzo się do niego przyłożyli oraz wczuli w kreowane postacie. Z tego co nam przekazano, szkoła pracowała nad tym przedstawieniem od listopada ubiegłego roku. Przed i po spektaklu obejrzeliśmy szkołę i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat jej metod uczenia. Wszystko zrobiło tam na nas ogromne wrażenie Po pożegnaniu się i podziękowaniu pani dyrektor amerykańskiej szkoły za możliwość obejrzenia spektaklu, rozpoczęła się nasza droga powrotna do domu i do rzeczywistości. Podsumowując, uważam wycieczkę za udaną i spędzoną w  bardzo miłym towarzystwie. Bardzo podobał mi się ten wyjazd, lecz bardzo szkoda, że trwał on tak krótko.

Julia Dębicka

30 marca grupa uczniów z naszej szkoły  pojechała do Warszawy nie tylko w celu jej zwiedzania, ale przede wszystkim, żeby zobaczyć musical przygotowany przez szkołę „American School Of Warsaw”, na który zostaliśmy zaproszeni jako jedna z nielicznych szkół w Polsce. Pierwszy dzień w Warszawie minął nam szybko, pan Łukasz Kazek oprowadził nas po Starówce, pokazał Pałac Nauki i Kultury, przedstawił Muzeum Wojska Polskiego, opowiadając różne ciekawostki związane z tymi miejscami. Na sam koniec dnia udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie czekało na nas wiele atrakcji.W następnym dniu zwiedziliśmy rano Muzeum Geologiczne, a następnie udaliśmy się do szkoły, gdzie czekał na nas musical  przygotowywany ponad pół roku przez liczną grupę uczniów tej szkoły. Widowisko robiło ogromne wrażenie, było widać zaangażowanie i wkład pracy osób, które je przygotowały. Jednak nie tylko spektakl nam się spodobał, bo miłe wrażenie zrobiła na nas również sama szkoła oraz jej system działania. Niestety wyjazd dobiegł końca i późnym popołudniem rozpoczęła się długa droga powrotna. Uważam, że wyjazd był naprawdę bardzo fajnym przeżyciem.

Iwona Koziara

Warszawa 6 Warszawa 2 Warszawa 3 Warszawa 4 Warszawa 5 Warszawa 1

Koło dziennikarskie – Walim