II miejsce piłkarek w półfinale wojewódzkim

Kolejna przygoda z piłką i kolejny sukces młodych piłkarek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu.

22 maja br. na Orliku SP nr 6 w Świdnicy nasze zawodniczki wywalczyły drugie miejsce w rywalizacji z Bielawą, Świdnicą i Wojbórzem. Wygrana, remis i porażka…4 punkty i radość z drugiej lokaty – to jak w kilku słowach można opisać zmagania walimskiej drużyna na świdnickiej murawie.

 – Najlepsze okazały się zawodniczki z Wojbórzy, z którymi rywalizowaliśmy na Tymbarku, tym razem porażka 0-3, ale jakby nie patrzeć z VIII drużyną ogólnopolskiego finału tych rozgrywek hańby nie przynosi – relacjonuje Bartosz Prętki, trener naszych piłkarek. Zaangażowanie i walka opłaciły się, gdyż dobre wyniki same nie przychodzą. Trzeba na nie zapracować – dodaje trener.

PSP w Walimiu swoje II miejsce na podium wywalczyła zgraniem drużyny, walecznością dziewcząt oraz celnymi strzałami do bramki w wykonaniu Wiktorii i Natalii, co ważne wybranej najlepszą zawodniczką walimskiej podstawówki.

Wszystkie dziewczęta naszej reprezentacji w składzie: : Dominika Kowalska, Natalia Firlej, Oliwia Szewczun, Oliwia Domańska, Wiktoria Chraścina, Wiktoria Rejman, Julia Zocek, Nikola Chraścina, Olga Kręciproch, Martyna Sakowska otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Gratulujemy!

piłkarki z Walimia 3 piłkarki z Walimia 2 piłkarki z Walimia 1

Źródło: PSP w Walimiu