Zakup nowego wozu bojowego dla OSP Zagórze Śląskie coraz bliżej!

Gmina Walim, w dbałości o swoich mieszkańców, skutecznie pozyskuje środki zewnętrze, by systematycznie wzbogacać i unowocześniać  flotę Ochotniczej Straży Pożarnej. Gminne Obchody Dnia Strażaka, które odbyły się 6 maja br. w walimskim Parku Jordanowskim, były sposobnością do honorowego nadania sztandaru oraz przekazania i poświęcenia nowego wozu bojowego MAN TGM 13290 4X4 BB dla OSP Walim. Teraz przyszedł czas, aby doposażyć kolejną gminną jednostkę, a mianowicie OSP Zagórze Śląskie. Pierwsze kroki w tym celu już podjęto!

Sejmik Województwa Dolnośląskiego, uchwałą nr XXXV/1171/17 z dniu 29 czerwca 2017 r., przyznał dofinansowanie dla 27 gmin w ramach konkursu pn. “Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim roku 2017”. Dotacje na łączną wartość ok 1 miliona złotych, które trafią do dolnośląskich gmin, przeznaczone zostaną m.in. na zakup pojazdów ratowniczo-gaśniczych oraz sprzętu specjalistycznego z zakresu bezpieczeństwa  przeciwpożarowego.

Z przyjemnością informujemy, iż w gronie zwycięskich gmin jest także Gmina Walim, która dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 39 tys. zł będzie mogła zakupić nowy, lekki samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem terenowym 4×4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagórza Śląskiego.

Do pobrania

Wykaz gmin, którym udziela się pomocy finansowej na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2017”.

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl