Krecik w urzędzie

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Walim wraz jednym z symboli Czech, który “wychował” wiele pokoleń – maskotką Krecika, złożyli dziś wizytę wójtowi Adamowi Hausmanowi. Wszystko to odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Krecik poznaje Polskę”, do którego oddziały przedszkolne w Walimiu zakwalifikowały się jako jedne z dwóch placówek w województwie!

 

krecikNie obyło się bez pamiątkowej fotografii z Krecikiem. Na zdjęciu Katarzyna Młot, Sylwia Walkowiak i oddział przedszkolny w Walimiu wraz z wójtem gminy Adamem Hausmanem

 

Krecik, z inicjatywy Miejskiego Przedszkola nr 13 im. Krecika w Częstochowie, od kilku miesięcy wędruje po kraju. Przejechał już około 4 tysięcy kilometrów i niedawno zawitał do Krainy sowiogórskich tajemnic. Dzieci z gminy wyczekiwały zapowiadanego gościa z zaciekawieniem i zainteresowaniem.

Przedszkolaki wiedziały, że przyjedzie gość z daleka, ale nie miały pojęcia o co chodzi. Krecik bardzo się im spodobał, wiele dzieci już znało czeską postać animowaną, a teraz razem z nim poznają jego historię oraz historię i ważne miejsca Gminy Walim – opowiada Katarzyna Młot, wychowawca.

Maskotka odwiedziła już Urząd Gminy, w którym najmłodszych przywitał, oprowadził i o którym opowiedział wójt Adam Hausman, Publiczną Szkołę Podstawową im. Noblistów Polskich, a w najbliższych dniach wraz z dziećmi pojedzie na Wielką Sowę, do Rzeczki na stok, do Walimskich Sztolni, czy do Zagórza Śląskiego.

Dzieci przygotują rysunki z Krecikiem oraz pamiątki, które następnie zostaną przesłane do przedszkola w Częstochowie. Docelowo tam zostanie zorganizowana wystawa z zebranych z całego kraju przedmiotów – przybliża Katarzyna Młot.

Akcję “Krecik poznaje Polskę” w Walimiu nadzorują panie Katarzyna Młot i Sylwia Walkowiak.

Bieżące efekty projektu, który odbywa się przy okazji 60. urodzin Krecika w Polsce, można śledzić na portalu społecznościowym Facebook: Krecik poznaje Polskę – Ogólnopolski projekt edukacyjny