HAPPENING- OKRESY W MODZIE I STYLU ŻYCIA

Warszawscy cwaniacy, dzieci kwiaty, piękne damy czy umundurowani żołnierze- to wspaniały przegląd strojów, jaki towarzyszył 5 czerwca podczas happeningu, dotyczącego okresów w modzie i stylu życia na przestrzeni od dwudziestolecia międzywojennego do współczesności. Został on przygotowany z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wydarzenie zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz jugowicka Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka. Barwny pochód wystrojonych uczniów z obu szkół przeszedł głównymi ulicami Walimia, by dotrzeć na salę w Centrum Kultury i Turystyki, gdzie zorganizowana została dla nich wystawa dotycząca literatury i sztuki w Niepodległej Polsce. Jednak niezwykle ciekawy przystanek w CKiT to nie jedyna atrakcja, jaka została dla uczniów przygotowana. Na parkingu podstawiony autobus przewiózł wszystkich do pobliskich Jugowic, gdzie uczniowie maszerując w wesołych pochodzie wzbudzali wielkie zainteresowanie mieszkańców.

Po marszu pełnym śmiechu i radosnych krzyków, uczniowie dotarli do stacji PKP, by tam podziwiać kolejną z wystaw- tym razem poświęconą historii filmu, reżyserom i aktorom. Ciekawa forma i edukacyjny charakter wydarzenia nie zostaje zakończony tylko na dzisiejszym dniu. 6 czerwca, uczniowie znów przebiorą się i weseli przejdą przez Dziećmorowice i Zagórze Śląskie.

Do zobaczenia!

z z z z z z z z z z z z z z z