MŁODZI DZIENNIKARZE ROZPOCZYNAJĄ SWĄ DZIAŁALNOŚĆ

W poniedziałek 7. października, w Gminnej Bibliotece w Walimiu, odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, spotkanie Gminnego Koła Dziennikarskiego. Tworzą go uczniowie ze szkół w Walimiu i w Jugowicach. Przedstawicielami naszej szkoły, w tym zacnym gronie, są posiadaczki tzw. „lekkiego pióra”: Julia Bednarek, Justyna Koziara, Magda Ryl oraz właścicielka fototalentu Martyna Ślazińska. Nad pracą wcześniej wymienionych dziewcząt czuwa ich opiekun- p. Angelika Jaśkiewicz. Młodzi dziennikarze prócz tworzenia artykułów na szkolne strony WWW.,będą pisać także do kwartalnika „Wieści Walimskie” oraz zamieszczać swe teksty na gminnej stronie, w tzw. „Głosie Młodych”. Podczas pierwszego spotkania, adepci sztuki dziennikarskiej mieli okazję spotkać się z p.Barbarą Szeligowską -redaktorem z Polskiego Radia Wrocław. Przeprowadzone przez nią warsztaty przybliżyły wszystkim pracę dziennikarza informacyjnego, sposób gromadzenia materiału, a w szczególności przeprowadzania dobrego wywiadu. Uczniowie biorący udział w spotkaniu, mieli niewątpliwy zaszczyt przeprowadzenia i nagrania wywiadu z zaproszonym gościem. Warsztaty przebiegały bardzo dynamicznie i wzbudziły duże zainteresowanie wśród osób biorących w nich udział. Głos p.Barbary, sposób mówienia i elokwencja były balsamem dla uszu odbiorców. Warsztaty zakończyły się wykonaniem wspólnego zdjęcia oraz zebraniem wielu ciekawych pomysłów na kolejne przedsięwzięcia Gminnego Koła Dziennikarskiego: m.in. wizyta w Wałbrzyskiej Telewizji DAMI. Zapału i kreatywności młodym dziennikarzom z pewnością nie brakuje, pozostaje jedynie ukierunkowywać i wzmacniać ich aktywność. Kto wie, czy wśród powstałej grupy nie ma przyszłych gwiazd polskiego dziennikarstwa, które rozsławią naszą gminę w kraju i na świecie.

 Justyna Koziara