MMM Matuszyk Racing Team osiągnął półmetek sezonu !!!

Walimscy młodzi zawodnicy z zespołu MMM RACING przekroczyli półmetek sezonu wyścigowego. Za Miłoszem szósta eliminacja WROCŁAWSKIEJ LIGI TIME ATTACK I WROCŁAWSKIEJ LIGI RAJDOWEJ, czyli dokładnie połowa sezonu wyścigowego. Mieszko osiągnął także półmetek sezonu kartingowego.

W miniony weekend na wrocławskim torze Niskie Łąki Miłosz Matuszyk wystartował Fiatem Seicento z pierwszym numerem startowym. W trzeciej pętli wyścigu zawodnik uzyskał na tyle dobre czasy, aby walczyć o zwycięstwo, by w rezultacie osiągnąć najlepszy czas okrążenia. Suma czasów z pięciu przejazdów dała mu  jednak drugie miejsce  w WLTA i III w WLR w klasie “MINI”. Miłosz wykazując ducha walki, rywalizował ze starszymi i doświadczonymi zawodnikami “jak równy z równym”. W półmetku sezonu w klasyfikacji punktowej w swojej klasie “MINI” zajmuje dobre III miejsce. Ten cykl zawodów, to tak naprawdę jedyna możliwość, podczas której piętnastolatek może walczyć w wyścigach samochodowych z czasem i konkurencją. Do końca sezonu pozostało jeszcze 6 rund, po których zostanie wyłoniony mistrz ligi sezonu 2015!

Tegorocznym wspaniałym osiągnięciem Miłosza było uzyskanie licencji wyścigowej, dzięki której będzie mógł wystartować w zawodach rangi Mistrzostw Polski i Europy w wyścigach samochodowych. W planach pozostają jeszcze testy i przygotowania do  Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Polski na sezon 2016.

Mieszko Matuszyk – najmłodszy zawodnik zespołu MMM Racing, w wyścigach w Poznaniu  ukończył zawody kolejno na 11-stej i 12-tej pozycji w klasie “Baby Rok”. Zważywszy na fakt ograniczonej liczby treningów wyniki Mieszka uplasowane w środku stawki startowej są zadawalające.

Zespół wyścigowy MMM Racing reprezentuje naszą Gminę Walim nie tylko na zawodach regionalnych, ale także na wyścigach ogólnopolskich, dlatego też zapraszamy do kibicowania i wspierania zespołu oraz śledzenia ich wyczynów na facebooku – Kliknij tutaj 

Tekst i foto.: Autospeedway

2

245678

9

10