Aktywny wypoczynek najlepszy w grupie.

Aktywny wypoczynek najlepszy w grupie.

22.05.2019
print

Nic tak nie integruje jak wspólnie spędzony czas, zajęcia w grupach i nocne rozmowy…Wiedzą już o tym najlepiej uczniowie kl. VII i piątoklasiści PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach. Ci pierwsi wzięli udział w „szkolnej nocce” zorganizowanej w piątek 12.04., na którą przybyli około godz. 18.00 wyposażeni w karimaty i śpiwory. Najpierw w wyznaczonych klasach urządzili sobie sypialnie, następnie podpisali kontrakt wyznaczający zasady zachowania podczas nocnego pobytu w szkole, by potem wyruszyć na wieczorną grę terenową: drużyna niebieska z kapitanem- p. Małgosią Śliwińską w okolice ul. Gazowej i stacji PKP, a „zieloni” z p. Angeliką Jaśkiewicz na ul. Górną naszych ukochanych Jugowic. Po brawurowym zwycięstwie zielonej ekipy, wszyscy wzięli udział w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne, których uwieńczeniem była wspólna kolacja z pyszną pizzą w roli głównej. Reszta późnego wieczoru i nocy upłynęła na turnieju piłki siatkowej, maratonie filmowym i oczywiście rozmowach, rozmowach, rozmowach… Mimo, iż sobotni poranek kondycyjnie nie był łatwy wszyscy siódmoklasiści zmobilizowali siły, przygotowali śniadanie, posprzątali po nim i wraz z opiekunami przygotowali sale do egzaminu ósmoklasistów, by choć w ten sposób wesprzeć kolegów w ważnym dla nich wydarzeniu. Wspólny czas minął bardzo szybko i rozbudził ochotę na kolejne tego typu spotkania.

Z kolei uczniowie klasy V, w czasie egzaminów ósmoklasistów (15.04-17.04) udali się wraz z wychowawcą p. Justyną Bartkowicz i pedagogiem p. Angeliką Jaśkiewicz do Ośrodka LZS „Jagna” w Nowej Bystrzycy. Motywem przewodnim pobytu był zdrowy styl życia czyli aktywność fizyczna, zbilansowane posiłki i świeże powietrze.
W malowniczo położonym ośrodku, wśród gór i lasów, w okolicy Przełęczy Spalona, z dala od sklepów i zgiełku miasta z łatwością można było zrealizować w/w założenia. Piątoklasiści wzięli udział w maratonie piłki nożnej, zorganizowanym w nowoczesnej, wielofunkcyjnej hali sportowej, rozegrali turniej piłki ręcznej oraz uczestniczyli w zajęciach sportowych ogólnorozwojowych. Bawili się w podchody w pobliskim lesie, na pięknie położonej polanie wzięli udział w plenerowych zajęciach integracyjnych, korzystali z gier na zewnętrznym boisku, mieli szansę rozpalić ognisko i samodzielnie upiec kiełbaski. Wszystko zagrało, nawet pogoda, która ułatwiała organizację zajęć na świeżym powietrzu. Do Jugowic wracali wszyscy z tęsknotą za halą sportową i nocnymi rozgrywkami piłkarskimi. Póki co powstają plany na kolejne wyjazdy tematyczne, koniecznie z nutą sportową.

print