Jak nie powinniśmy segregować śmieci!

Jak nie powinniśmy segregować śmieci!

13.08.2020
print

Temat segregacji śmieci jest ciągle żywy i budzi wiele kontrowersji. Często zastanawiamy się, do jakiego pojemnika wyrzucić odpad, czy też nie mamy pewności, co możemy umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. I choć w większości przypadków dokonujemy prawidłowej segregacji, to zdarzają się niechlubne przypadki bagatelizowania tego obowiązku.  I co najgorsze, wydaje się, że nikomu to nie przeszkadza. Nieprawda! Za nieprawidłowe posortowanie odpadów musimy zapłacić. Kto? Wszyscy mieszkańcy gminy. Kary nakładane są bowiem na gminę, a w przypadku systemu, który obecnie obowiązuje w Gminie Walim, odpowiedzialność zbiorowa powoduje, że trudno znaleźć winnego nieprawidłowej segregacji odpadów.
Poza tym,  zamieszczone w galerii – ku przestrodze, „obrazki” naszych gniazd na recykling oraz koszy na odpady zmieszane, nie przysparzają poklasku w gminie turystycznej, jaką jest Gmina Walim.
Wychodząc naprzeciw wszystkim mieszkańcom Gminy Walim, zapraszamy Państwa do odwiedzania strony www.walim.pl, gdzie na bieżąco będą zamieszczane informacje o prawidłowej segregacji, zgodnej z Jednolitym System Segregacji Odpadów (JSSO), obowiązującym na terenie całego kraju.

 

print