Jesień kolorami się zaczyna. Najpiękniejsze znajdziecie w Gminie Walim.

Jesień kolorami się zaczyna. Najpiękniejsze znajdziecie w Gminie Walim.

08.10.2021
print

Zbliża się kolejny jesienny weekend z piękną słoneczną pogodą. Serdecznie zapraszamy w Góry Sowie do Gminy Walim, która swoimi widokami potrafi zachwycić każdego.
To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym.  Przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą  w Polsce kładką wstęgową. Na szczycie Góra Choina w Zagórzu Śląskim rozpościera się Zamek Grodno z Multimedialnym Centrum Bioedukacji. To właśnie u nas, w mury średniowiecznego zamku wprowadzono technologię XXI wieku.  Zapraszamy także do Sztolni Walimskich, które są pozostałością po jednym z najbardziej tajemniczych przedsięwzięć górniczych i budowlanych, prowadzonych w czasie II wojny światowej przez III Rzeszę w Górach Sowich.
Pasjonatów aktywności ruchowej zapraszamy na malownicze szlaki turystyczne, przebiegające przez  Park Krajobrazowy Gór Sowich i Rezerwat Przyrody Góra Choina. Amatorom dwóch kółek polecamy wspaniałe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Oznakowane trasy W1-W10 wchodzą w skład 500 kilometrów tras rowerowych Rowerowa500.
W Gminie Walim jest pięknie!
Zapraszamy do Krainy Sowiogórskich Tajemnic.

print