Ważne informacje o szczepieniach przeciw COVID – 19

Ważne informacje o szczepieniach przeciw COVID – 19

14.01.2021
print

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-Co V-2, informujemy, że Gmina Walim zapewni transport  lekkimi wozami strażackimi Ochotniczych Straży Pożarnych, osobom niepełnosprawnym oraz seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

Od 15 stycznia uruchomiona zostanie specjalna infolinia pod numerem telefonu 604 108 858. Będzie ona aktywna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15:30. Po zarejestrowaniu się w centralnym systemie e-rejestracji i wyznaczeniu terminu szczepienia, należy zadzwonić, aby ustalić szczegóły transportu. Nie zapisujemy osób, które nie mają wyznaczonego terminu szczepienia.

Przypominamy, że od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Są trzy możliwości zapisania się na szczenienie:

  1. całodobowa i bezpłatna infolinia – 989

–  dzwonimy sami lub może to zrobić ktoś z rodziny, do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację, dostępna na pacjent.gov.pl

jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

  1. kontakt z wybranym punktem szczepień – jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim.

 

print