NAJDŁUŻSZY ROCK GARDEN W POLSCE

NAJDŁUŻSZY ROCK GARDEN W POLSCE

05.01.2021
print

Trasa rowerowa BIKE PARK WALIM MTB – Cross Cuntry  wzbogaciła się o nowy element  – Rock Garden, czyli przeszkodę składającą się ze sporych kamieni. Sekcja  ta jest obowiązkowym elementem technicznym jazdy podczas organizacji zawodów rowerowych MTB XC. Cieszy się również największą popularnością wśród kibiców, ze względu na spektakularny i widowiskowy charakter. Trzeba podkreślić, że odcinki Rock Garden nie wybaczają  błędów zawodnikom.
Tym bardziej miło nam się pochwalić, że Walimski Rock Garden jest tak długi, że można śmiało określić  go Najdłuższym Rock Gardenem w Polsce.
BIKE PARK WALIM MTB – Cross Cuntry  to  wymagająca, trudna trasa. Na odcinku  o długości 3,5 km znajduje się ponad 20 różnego rodzaju zbudowanych elementów technicznych – od łatwych do wyjątkowo trudnych, min.: sztajfy, strome  zjazdy,  rock gardeny , mega pump track, kamienna pułapka, mostki,  hopy i dropy, przeszkody typu „north shore” (drewniane konstrukcje do szkolenia techniki jazdy rowerem) i wiele innych.  Dodatkowym elementem  Bike Parku  jest sekcja zjazdowa o długości  4,0 km,  której początek znajduje się na Przełęczy Walimskiej i prowadzi bezpośrednio do Walimia. Trasa jest na stałe oznakowana charakterystycznymi  niebieskimi słupkami z umieszczonymi na nich strzałkami kierunkowymi.
Bike Park  położony jest w centrum Walimia przy parkingu Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu. Tu można zaparkować samochód oraz skorzystać  z dostępnego zaplecza sanitarnego. Trasa jest  dostępna dla wszystkich, jednak nie jest to ona typowo rekreacyjna. Korzystający muszą posiadać podstawowe umiejętności poruszania się rowerem w trudnym terenie górskim. Chcemy, żeby zawodnicy, kluby, miłośnicy rowerów przyjeżdżali do Walimia i mogli trenować. Tutaj organizowane są  również zawody  typowe dla charakteru infrastruktury  tj. zawody MTB Cross Country czy Eliminator xc.
Bike Park Walim MTB powstał dzięki zaangażowaniu członków lokalnej drużyny rowerowej MTB Walim Team oraz pomocy młodzieżowej drużyny MB Walim Team Junior, a inicjatorem budowy oraz ciągłej modernizacji tej atrakcji jest Artur Jarczok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst i foto:Artur Jarczok

print