Rekordowa zbiórka w Walimiu na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka!

Rekordowa zbiórka w Walimiu na rzecz orkiestry Jurka Owsiaka!

13.01.2020
print

26.013,38 zł – taką sumę uzbierał Sztab WOŚP w Walimiu!!! A to nie wszystko, ponieważ nadal trwa licytacja allegro obrazu #Murem za Owsiakiem autorstwa Ireny i Bogdana Szubskich oraz  pamiątki Rajdu Polskiego – Ott Tanak Ford Fiesta WRC .

Tak graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy 12 stycznia 2020 roku w Gminie Walim. I jak widać, nie zawiedliśmy się na naszych mieszkańcach,  gościach i turystach! Do wyboru było mnóstwo atrakcji.  Dzieci i nauczyciele z PSP im. Polskich Noblistów w Walimiu po raz kolejny zaprosili na słodkie „co nie co”, sprzedając wspaniałe ciasta upieczone przez swoich rodziców.  Uzyskali w ten sposób dla orkiestry  1117,74 zł. Było mnóstwo pluszaków, które znalazły nowych właścicieli. Nie zabrakło emocji, które zapewnili nam członkowie grupy Walim Rajdowy oraz MMMracing .  W samochodach Opel Corsa Proto, Audi quattro  S2, BMW  oraz Ford Fiesta R2 odważni mogli zakosztować adrenaliny, jaką daje rajdowa jazda. Wspólnie wypracowana kwota dla orkiestry to 3922,50 zł.
Do nabycia było również rękodzieło artystyczne, własnoręcznie przygotowane przez  uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu. Tradycyjnie też  Koło Emerytów i Rencistów Gminy Walim wsparło WOŚP wpłacając 300,00 zł.  1100,00 zł  uzyskano z licytacji allegro za przejazd Fordem Escort WRC na fotelu pilota podczas Walimskiej Zimówki  17-18 stycznia 2019 r.!!!
Ogromny “zastrzyk” gotówki wpłynął również z licytacji Tytułu  Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2020 rok “przynosząc” 5350,00 zł.  Warto tu wspomnieć iż tytuł ten, po raz kolejny został wylicytowany przez Kancelarie Adwokackie Ernest Ziemianowicz. Dziękujemy!
Z licytacji gadżetów WOŚP  oraz podarunków złożonych przez ofiarodawców, uzyskano kwotę 8010,00  zł . W trakcie, kiedy otwieraliśmy nasze serca, zabawiał nas zespół DAGDA POINT.  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli.  Serdecznie dziękujemy Panu Ernestowi  Ziemianowiczowi , który nie tylko wylicytował tytuł kasztelana Zamku Grodno, ale był z nami i aktywnie brał udział w licytacji, Grzegorzowi Szewczyk i Łukaszowi Woźniak za możliwość jazdy wspaniałym Porsche . Serdeczne podziękowania  ślemy dla wspaniałego Walimia Rajdowego i kierowców,  którzy udostępnili swoje rajdowe auta-  Bartka Bujalskigo, Romana Romelczyka, Tomasza Chmielewskigo a także dla   Michała Matuszyk . To dzięki Wam z Orkiestrą wspólnie gra nasza walimska motoorkiestra! Dziękujemy także Joli Raczyńskiej za mistrzowskiego torta – sowę, Monice Karankiewicz , Markowi Suder , Jackowi Frątczak, strażakom z OSP Walim oraz Pani Danucie Szczęśniak, Jadwidze Kulaszewicz i Dominikowi Piątek, którzy wszystkie zebrane pieniążki policzyli. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Dziękujemy także pracownikom Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, szczególnie szefowej naszego Sztabu Wioletcie Sowa. 28. finał WOŚP zakończyliśmy światełkiem do nieba – przy syrenie naszej straży pożarnej odpaliliśmy  sztuczne ognie.

print