Wakacji nadszedł czas!

Wakacji nadszedł czas!

19.06.2019
print

Ostatni dzień roku szkolnego to czas podsumowań, radości z nadchodzących wakacji, dumy z dobrych świadectw oraz wzruszeń związanych z pożegnaniem.
W Publicznej Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu tego dnia odbył się uroczysty apel pożegnalny uczniów klasy VIII oraz III gimnazjum . Zawsze wzruszające jest żegnanie się ze znanymi ludźmi, miejscami, a wszystko co nowe napawa lekką obawą. Na szczęście przedstawienie utrzymane w zabawnej konwencji wprowadziło nas w radosny, wakacyjny nastrój.
Perfekcyjnie odtańczony, przez naszych absolwentów, polonez wprawił wszystkich w radosny nastrój. Wzruszające było pożegnanie najstarszych kolegów przez  najmłodszych uczniów szkoły.
W tym uroczystym dniu, uczniom i nauczycielom, towarzyszyli zaproszeni goście: Adam Hausman – Wójt Gminy Walim, Maria Radlińska – radna Gminy Walim, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Walim oraz wielu rodziców i przyjaciół.
Oczywiście, najważniejszym momentem uroczystości, było rozdanie nagród, wyróżnień oraz świadectw z biało – czerwonym paskiem. W tym roku bardzo wielu uczniów pracowało intensywnie i zasłużyło na pochwałę. Wielu też otrzymało nagrodę za 100% frekwencję. Brawo Wy!
W trakcie uroczystości pożegnano również pracowników szkoły odchodzących na emeryturę – wieloletniego, wspaniałego, uwielbianego przez uczniów  nauczyciela historii – Panią Jadwigę Pakułę, która w szkole w Walimiu przepracowała 40 lat oraz pracownika obsługi szkoły Panią Grażynę Drożdż,  której staż pracy w szkole to 32 lata.
Wójt Gminy Walim Adam Hausman złożył wszystkim  serdeczne podziękowania za wytężoną pracę, życząc samych sukcesów naszym absolwentom w  nowych miejscach ich nauki. – Kształćcie się, ale potem wracajcie do nas, bo jesteście tu nam potrzebni – powiedział.

W tym samym czasie, w naszej drugiej – Publicznej Szkole Podstawowej w Jugowicach im. Janusza Korczaka, na uroczystości zakończenia roku szkolnego gościła Sekretarz Gminy Aleksandra Ignaszak oraz radni i sołtysi z Gminy Walim.  W szkole w  Jugowicach również pożegnano pierwszych, po reformie oświaty,  absolwentów klas VIII. Były występy, wręczanie nagród najlepszym uczniom. Nie zabrakło również życzeń pomyślności na dalszej edukacyjnej drodze – i dla uczniów i dla nauczycieli.

A teraz czas udać się na  zasłużony wypoczynek. Życzymy jeszcze raz wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom, aby był to czas radości i zabawy!

Zapraszamy do fotorelacji

print