Wracamy do szkoły!

Wracamy do szkoły!

14.09.2020
print

1 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21. Uczniowie z wielką radością spotkali się ze swoimi nauczycielami i rówieśnikami. W dobie pandemii koronowirusa rozpoczęcie roku wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Nie było wspólnego, uroczystego apelu. Dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami w klasach. Nauczyciele przedstawili uczniom zasady funkcjonowania w szkole – przede wszystkim zachowanie dystansu społecznego, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz noszenie maseczek we wszystkich częściach wspólnych szkoły.

Niestety, rodzice nie mogą wejść do szkoły, aby odprowadzić swoje dzieci, żegnają się z nimi przed budynkiem szkoły. Uczniowie i pracownicy przed wejściem do szkoły mają mierzoną temperaturę.

Tradycyjnie, jak co roku, aby uczcić rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów udała się na Kwaterę Ofiar Terroru Hitlerowskiego,, aby złożyć symboliczną wiązankę i uhonorować pamięć poległych w tej okrutnej wojnie.

Tego dnia z samego rana odbyła się jeszcze jedna miła uroczystość. W Urzędzie Gminy Walim sekretarz gminy – pani Aleksandra Ignaszak, w obecności dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Walimiu pani Małgorzaty Jarczok oraz kierownik Biura Obsługi Szkół pani Beaty Nowaczyk, wręczyła akty mianowania dwóm nauczycielom naszej szkoły – pani Magdalenie Ciołkowskiej i pani Soni Sokołowskiej – Piłat. Gratulujemy obydwu paniom i życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów w życiu zawodowym.

Mimo tak wielu obostrzeń i trudności z jakimi się rozpoczyna ten rok szkolny, wszyscy, zarówno nauczyciele, jak i dzieci witali się z wielką radością. Mamy nadzieję, że będzie to udany rok!

Koło dziennikarskie PSP Walim

print