Obchody Dnia Strażaka w Szczawnie Zdroju
Obchody Dnia Strażaka w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju były okazją do podziękowania strażakom za ich codzienną służbę oraz do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla pożarnictwa.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących ze strażą pożarną. Gminę Walim podczas wydarzenia reprezentowała Sekretarz Gminy Walim Aleksandra Ignaszak.
Podczas wydarzenia odbyło się wręczenie odznaczeń oraz awansów na wyższe stopnie służbowe strażakom wyróżniającym się zaangażowaniem i wzorową służbą.
W gronie odznaczonych znaleźli się również strażacy związani z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Walim.
Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” został odznaczony Dariusz Karpiński.
Brązowe Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali:
• Angelika Kaczmarek,
• Marcin Minta,
• Sebastian Minta,
• Mateusz Zalewski,
• Piotr Zalewski.
Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymał Łukasz Radoń.




