Dzieci z gmin Powiatu Wałbrzyskiego zwiedzają Warszawę.

Dzieci z gmin Powiatu Wałbrzyskiego zwiedzają Warszawę.

21.11.2022
print

W ramach realizacji projektu  „Edukacja przez inspiracje na lata 2019-2024” uczniowie szkół z gmin Boguszów-Gorce, Głuszyca i  Walim oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu, w dniach 18-19 listopada 2022r. wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

Program wycieczki obejmował wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, przejazd metrem oraz nocny spacer po Warszawie z uwzględnieniem jej najważniejszych miejsc i zabytków, m.in. Getto Warszawskie, Plac Zamkowy, Grób Nieznanego Żołnierza, Park Saski oraz siedzibę Prezydenta Rzeczypospolitej Polski.

Uczniowie mieli również możliwość wejścia do stacji telewizyjnej TVN, gdzie p. Arleta Zalewska – reporterka TVN24 odsłoniła kulisy swojej codziennej pracy, a przy okazji sprawdziła predyspozycje dziennikarskie naszych uczniów, zlecając im przygotowanie krótkiej relacji z meczu piłkarskiego. Było dużo zabawy, emocji i wrażeń.

Wycieczka możliwa była dzięki współpracy gmin – Walim, Boguszów Gorce, Stare Bogaczowice, Mieroszów, Głuszyca oraz Szczawno Zdrój oraz udzieleniu pomocy finansowej na ten cel przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Był to pierwszy wyjazd w ramach programu. W tym roku planowana jest jeszcze jedna eskapada do Warszawy dla młodzieży z gmin Mieroszów, Szczawno Zdrój i Stare Bogaczowice.

Uczestnicy wycieczki składają serdeczne podziękowania organizatorom za możliwość uczestniczenia w  wyprawie do stolicy, a Panu Łukaszowi Kazkowi za interesujące i rzeczowe opowieści o Warszawie i jej historii. To był wspaniale spędzony czas, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

print