Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”

17.11.2022
print

W związku z zawartym przez Gminę Walim porozumieniem z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w zakresie uruchomienia punktu konsultacyjno- informacyjnego Programu „Czyste Powietrze” przypominamy, że dzięki Programowi „Czyste Powietrze” osoby fizyczne będące właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych lokali mieszkalnych (maksymalnie 2 lokale) mogą uzyskać dofinansowanie m.in. na wymianę źródła ciepła, kompleksową termomodernizację budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż odnawialnych źródeł energii.

W ramach działania punktu, przeszkolony pracownik udziela mieszkańcom bezpłatnych porad o możliwościach uzyskania dofinansowania, a także pomaga w przygotowaniu i złożeniu wniosku o podstawowy i podwyższony poziom  dofinansowania.

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny czynny jest dwa dni w tygodniu, tj. wtorki w godzinach od 12.00 do 17.00 oraz czwartki w godzinach od 8.00 do 13.00,
zlokalizowany jest w siedzibie Urzędu Gminy Walim – Stanowisko ds. Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Gospodarki Wodnej.

Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z bezpośredniej pomocy przy wypełnianiu wniosku, proszeni są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 74 8494 353, w celu umówienia terminu konsultacji.

print