Dzisiejsza Narada Sołtysów zgromadziła nie tylko przedstawicieli lokalnych, gminnych społeczności oraz włodarzy, ale też reprezentantów Policji – dzielnicowych ze wszystkich trzech komisariatów sprawujących pieczę nad naszą gminą!

O bezpieczeństwo w Gminie Walim dbają policjanci z Komisariatu I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju, Komisariatu II w Wałbrzychu oraz Komisariatu w Głuszycy.

———————————–
Podczas spotkania prym wiodło kilka kluczowych w okresie wakacyjnym tematów.

Pierwszym z nich było bezpieczeństwo na drogach – w końcu Gmina Walim ma liczne walory turystyczne i krajoznawcze!

Sołtysi najbardziej narażonych na piractwo drogowe wsi (Michałkowej, Starego Julianowa, Olszyńca, Jugowic i Rzeczki) zwrócili uwagę na liczne przypadki łamania przepisów przez kierowców pojazdów mechanicznych oraz jednośladów.

Poruszony został również problem blokującego się dojazdu do Michałkowej, drogą wzdłuż Jeziora Bystrzyckiego.

Drugim tematem było niebezpieczeństwo nasilających się kradzieży i włamań dokonywanych po zmroku.
Prócz wzmożonych nocnych patroli jednym z zaproponowanych rozwiązań była ściślejsza współpraca z prywatnymi właścicielami monitoringów, zarówno w domach mieszkalnych, jak i przedsiębiorstwach.

Funkcjonariusze zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i oznaczania najbardziej newralgicznych miejsc – ponieważ to realnie wpływa na częstotliwość patrolowania poszczególnych regionów.

Link do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa => KLIK!