Narodowy Program Szczepień przyspiesza

Narodowy Program Szczepień przyspiesza

11.05.2021
print

9 maja ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla roczników 2000-2003. Oznacza to, że na szczepienie będą mogły zapisać się wszystkie osoby, które do 9 maja 2021 r. skończyły 18 lat. Dla osób, które 18. urodziny będą obchodziły w kolejnych dniach, e-skierowania na szczepienia będą wystawiane w dniu ukończenia pełnoletności.
Od 17 maja szczepienie ozdrowieńców odbędzie się już po 30 dniach od daty otrzymania dodatniego wyniku testu. Nastąpią także zmiany w terminach szczepień druga dawką – wszystkie preparaty  będzie można przyjąć po min. 35 dniach od pierwszego szczepienia.
Od 10 maja przyspieszony został  proces szczepień dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie osoby z orzeczeniem o głębokiej niepełnosprawności mogą szczepić się poza kolejnością. Oznacza to, że takie osoby wraz z opiekunami mogą zgłosić się do punktu szczepień bez wcześniejszego umówienia terminu wizyty.

Zachęcamy wszystkich do rejestracji na kilka sposobów – na stronie pacjent.gov.pl lub za pośrednictwem infolinii 989. Tylko masowe szczepienia pozwolą szybciej wrócić do normalności.

print