Na Kwaterze Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Walimiu odbyły się gminne uroczystości związane z Narodowym Dniem Zwycięstwa oraz 81. rocznicą zakończenia II wojny światowej.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Walimiu.

Podczas uroczystości oddano hołd ofiarom II wojny światowej oraz wszystkim poległym w walce o wolność i niepodległość.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Rady Gminy Walim i Urzędu Gminy Walim, sołtysi gminy, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Walim, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych w Walimiu i Zagórzu Śląskim, przedstawiciele Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. UNICEF w Walimiu, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach, członkowie Koła Emerytów i Rencistów Gminy Walim, a także mieszkańcy gminy.