Dobre praktyki oraz poczucie odpowiedzialności za siebie, rodzinę i otoczenie warto budować już od najmłodszych lat!

 

Uczniowie ze szkół w Walimiu i Jugowicach wzięli udział w Kampanii Społecznej pod hasłem „Przeciw pijanym kierowcom”, podczas której mieli okazję poznać kulisy pracy policjantów zajmujących się zapewnianiem bezpieczeństwa na drogach.

Doświadczeni funkcjonariusze przybliżyli młodzieży podstawowe zasady ruchu drogowego i wyjaśnili jak wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia innych, może być osoba pod wpływem alkoholu kierująca pojazdem zmechanizowanym.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w podnoszeniu świadomości społecznej wręczając osobom zatrzymanym do rutynowej kontroli broszury informacyjne, by ci mogli przekazać wiedzę o dobrych praktykach swoim bliskim i znajomym oraz by wspólnie i odpowiedzialnie budować bezpieczeństwo naszej gminy.
Ponadto spotkanie z policją stało się doskonałą okazją, by wzbogacić wiedzę o ciekawostki dotyczące wyposażenia osobistego funkcjonariuszy, wyposażenia radiowozów, czy przebiegu działań policji w sytuacjach niestandardowych np. podczas pościgu.
Niespodziewanym, przypadkowo zatrzymanym do kontroli, gościem okazał się szef Zespołu Subaru z Dzierżoniowa, który jako doświadczony kierowca zaznajomiony z arkanami motoryzacji, wygłosił wartościową pogadankę na temat właściwego i odpowiedzialnego zachowania na drodze.
Dzisiejsza akcja zakończyła się sukcesem!

Wśród zatrzymanych nie było ani jednego nietrzeźwego kierowcy, co bardzo dobrze świadczy o mieszkańcach naszego regionu.

Uczniowie mocno zaangażowali się w prospołeczną działalność na polu bezpieczeństwa, więc możemy być pewni, że niebawem pojawią się kolejne akcje realizowane w ramach Kampanii „Przeciw pijanym kierowcom”.