13 maja w sali kinowej CKiT Walim odbył się I Powiatowy Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej. Konkurs ten był nie tylko formą wyrazu artystycznego, ale również świadectwem naszej troski o środowisko naturalne i naszą pasją do odkrywania nowych miejsc. Wydarzenie było także okazją do integracji społeczności, do wymiany doświadczeń i odkrycia swoich talentów.

Wśród zaproszonych gości był pan Adam Hausman – wójt gminy Walim, pani Małgorzata Jarczok – dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu, pan Michał Kryjak- dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach. W komisji konkursowej zasiadła pani Wioletta Sowa – dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, pani Anna Kupczyńska- dyrygentka chóru dziecięcego Filharmonii Sudeckiej, pani Natalia Wyrzykowska- laureatka wielu muzycznych nagród i solistka zespołu Zmiana Planu, pani Barbara Ziółkowska – aktorka i przedstawicielka oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swój talent i pasję do śpiewu oraz muzyki.


Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

1. Miejsce: Amelia Sobolewska z ZSP w Jedlinie-Zdróju

2. Miejsce: Nina Kowalczyk z SP3 w Głuszycy

3. Miejsce: Julia Jaroszczak z PSP w Walimiu

Wyróżnienie: Amelia Gąsecka z PSP w Jugowicach

Nagroda specjalna od Filharmonii Sudeckiej trafiła do Niny Kowalczyk z SP3 w Głuszycy.

Wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami.

Dziękujemy za promowanie muzyki, turystyki oraz ekologii poprzez sztukę. Zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu za rok.

Źródło tekstu: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jugowicach