Wyjeżdżasz na wakacje? Zaszczep się drugą dawką szczepienia w dowolnym punkcie.

Wyjeżdżasz na wakacje? Zaszczep się drugą dawką szczepienia w dowolnym punkcie.

02.07.2021
print

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, od 1. lipca wszystkie osoby, które przyjęły pierwszą dawkę szczepienia przeciw COVID-19, mogą przyjąć drugą dawkę w dowolnym miejscu. To kolejne udogodnienie w Narodowym Programie Szczepień, które nie ogranicza w planowaniu wakacji. Również 1 lipca rusza loteria z nagrodami dla wszystkich pełnoletnich osób w pełni zaszczepionych.

W okresie wakacyjnym, aby nie ograniczać planowania wyjazdów po Polsce,  Narodowy Program Szczepień, umożliwia w prosty sposób zmianę miejsca przyjęcia drugiej dawki. Można to zrobić:

  • za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989 – konsultant poprosi o nr PESEL oraz miasto lub adres nowego punktu szczepień,
  • logując się na Internetowym Koncie Pacjenta na stronie www.pacjent.gov.pl – tam w zakładce szczepienia przeciw COVID-19 trzeba  kliknąć „Zmiana wizyty” i wybrać dowolny punkt szczepień.

Oczywiście, nadal można przyjąć drugą dawkę w tym samym punkcie. Wtedy nie trzeba dokonywać żadnych zmian. Wystarczy zgłosić się w wyznaczonym terminie w swoim punkcie szczepień i przyjąć drugą dawką.
Po otrzymaniu pełnego szczepienia możesz zapisać się do loterii z licznymi nagrodami.
Osoby zaszczepione jedną dawką Johnson&Johnson lub dwiema dawkami szczepionek firm Astra Zeneka, Moderna lub Pfizer mogą rejestrować się w narodowej loterii. Wystarczy mieć ukończone 18. rok życia. Rejestrujemy  się, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 lub logując się na swoim Internetowym Koncie Pacjenta przez stronę www.pacjent.gov.pl. Loteria potrwa do 30 września 2021 r. Każdy w pełni zaszczepiony ma cztery szanse na nagrody: jedną nagrodę natychmiastową, jedną  nagrodę tygodniową, jedną nagrodę miesięczną oraz jedną nagrodę finałową.

  • Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania nagrody pieniężne o wartości 200 zł lub 500zł,
  • Nagrody tygodniowe – to nagrody pieniężne w wysokości 50 tys. złotych oraz hulajnogi elektryczne,
  • Nagrody miesięczne – pieniężne w wysokości 100 tys. złotych oraz samochody osobowe,
  • Nagrody finałowe – losowanie 6 października – dwa razy po 1 mln złotych oraz dwa samochody osobowe.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Szczegóły dotyczące loterii, nagród, regulaminu oraz terminów losowań dostępne są na www.gov.pl/szczepimysie/loteria.

Narodowy Fundusz Zdrowia wykonał już 180 tys. połączeń do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły.  Konsultanci przekonują niezdecydowanych, podkreślając, że szczepienia przeciw COVID-19 to jedyna broń z pandemią. Podczas rozmowy można od ręki zarejestrować się, wybierając dogodny termin i miejsce szczepienia.  To już ostatnia prosta – wspólnie możemy przyspieszyć zakończenie pandemii. Bądź odpowiedzialny i zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Wspólnie możemy uniknąć IV fali koronawirusa.

Źródło: www.gov.pl

print