XV Jarmark Średniowieczny

XV Jarmark Średniowieczny

22.05.2023
print
Na Zamku Grodno odbył się XV już Jarmark Średniowieczny!
Rycerskie obozowiska stanęły pod murami, a zamkowe dziedzińce zapełnili rycerze zakuci w ciężkie zbroje, kolorowe damy w zwiewnych sukniach, wielmoże w eleganckich sukmanach, barwni trefnisie i rzesze rzemieślników z kramami pełnymi wyrobów rękodzielniczych i gastronomicznych!
Zjawili się też doświadczeni kaci, z całym oprzyrządowaniem niezbędnym do wymierzania słusznej kary wszelkiej maści niegodziwcom… na szczęście nie mieli tym razem wiele do roboty.
Nie zabrakło też turystów, którzy korzystając ze słonecznej, majowej pogody tłumnie przybyli na górę Chojną, by przekroczyć zamkową bramę i przenieść się w czasie wprost do wieków średnich.
Wśród jarmarcznych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie!

Fani muzyki folkowej mogli dać się porwać skocznym rytmom utworów zespołu Jar, wielbiciele błyskotek i historycznych bibelotów mogli do woli buszować po rzemieślniczych kramach, a koneserzy mocniejszych wrażeń mogli kibicować swoim faworytom w licznych walkach rycerskich!
Nie zabrakło tez atrakcji dla najmłodszych!

Zastęp dzieci uzbrojonych w drewniane miecze, włócznie i tarcze ufortyfikował się w jednej z zamkowych baszt, odpierając szturmy kolejnych fal podobnych sobie przeciwników!
Ostatecznie wypracowano rozejm, a baszta stała się wspólną siedzibą pragnącej żyć w pokoju młodzieży.

 

print