Kolejna już edycja Konkursu Ekologicznego „Mój EKOŚWIAT” organizowanego przez Publicznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Walimiu sprawiła, że Nocki, Sóweczki, Puchacze, Włochatki, Muflony i Borsuki stanęły do walki, by pokazać, że warto dbać i poznawać naszą planetę oraz jak ważne jest zrozumienie wpływu człowieka na przyrodę.

Drużyny o dumnych, zwierzęcych nazwach zasilili uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im.UNICEF, PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach i uczniowie PSP w Walimiu.

Przed młodymi ekspertami w naukach przyrodniczych stanęło wiele skomplikowanych zadań – m. in. rozpoznawanie gatunków zwierząt, drzew i roślin, czy quiz ekologiczny – a ponadprzeciętna wiedza i niezwykłe przygotowanie drużyn sprawiło jurorom nie lada trudność, gdy przyszło wyłonić zwycięzców.

Jednym z elementów Konkursu „Mój EKOŚWIAT” był etap plastyczny, w którym uczestniczyło wielu uczniów ze szkół z regionu, a którego celem było stworzenie przedstawicieli lokalnie występującej fauny, dając przykład artystycznego recyklingu.