Rok 2022 zapisał się w historii Gminy Walim jako rekordowy! Nasze turystyczne obiekty odwiedziło ponad 130 tysięcy zwiedzających!
Gmina Walim może poszczycić się nietuzinkowymi atrakcjami turystycznymi: Średniowieczny Zamek Grodno przepięknie usytuowany na Górze Choina w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie – wchodzące w skład siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego AKWARIUM. Jak  pokazują nasze gminne  statystyki, to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów.
Tak duża liczba odwiedzających to  ogromne wyróżnienie i wielka radość dla turystycznej Gminy Walim – mówi wójt gminy Adam Hausman.
Podejmujemy wiele inicjatyw, aby było to wyjątkowo  interesujące miejsce dla turysty. Na bieżąco dbamy o dodatkowe atrakcje naszych obiektów turystycznych, a przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą  w Polsce kładką wstęgową, zachęcają do korzystania z mnogości tras turystycznych oraz rowerowych. To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym.  Serdecznie zapraszamy do Gminy Walim.