Mówi się, że „prawdziwe życie zaczyna się na emeryturze”, jednak w Gminie Walim może zacząć się wcześniej!

Pani Maria Radlińska lokalna działaczka i propagatorka aktywności w każdym wieku, zainspirowana organizacjami pozwalającymi realizować muzyczne marzenia, zdecydowała się powołać do życia zespół „Sowianie”!

Był to strzał w dziesiątkę!

Obecnie zespół składa się z 14 osób, a rekrutacja jest ciągle otwarta!

Każdy, kto chciałby podjąć wokalno-instrumentalne wyzwania i spróbować swoich sił na estradzie jest mile widziany – niezależnie od wieku!

Grupę tworzą muzycy grający na gitarach, harmonijkach, kotłach i marakasach – miejsca wystarczy dla każdego instrumentu!

 

Są też  śpiewaczki i śpiewacze pracujący nad głosem pod okiem instruktora śpiewu, który z sopranów, altów, tenorów i basów potrafi upleść niezwykłe, zachwycające kompozycje!

Upodobania muzyczne Sowian są różnorodne, dlatego dbają by ich repertuar zdolny był zaspokoić gusta zarówno koneserów tradycyjnych utworów, jak i wielbicieli bardziej współczesnych brzmień – a przekonać się o tym można podczas lokalnych festynów i festiwali.

 

„Sowianie” spotykają się na próbach w każdy wtorek, w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu o godzinie 15:00.

By do nich dołączyć… wystarczy przyjść!

 

Idea utworzenia, jak i trzon zespołu, mają korzenie w gronie emerytów, którzy mimo osiągnięcia słusznego wieku nie zaprzestają podejmowania słusznych i prospołecznych inicjatyw!

Grupa emerytów zrzesza obecnie około 110 członków, a cotygodniowe czwartkowe spotkaniach (rozpoczynające się o godzinie 11:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu!) są okazją do prowadzenia aktywnego życia towarzyskiego i poznawania pełnych pasji ludzi, gotowych by wspólnie realizować się w rozmaitych dziedzinach!