Młodzież szkolna z zaprzyjaźnionej Gminy Świerzno po raz pierwszy spędziła ferie zimowe w Gminie Walim. Ponad 30 osób gościło na naszych terenach od soboty, 11 lutego do wtorku, 14 lutego, mieszkając i stołując się w Publicznej Szkole Podstawowej w Walimiu. W trakcie pobytu  młodzież  wraz z opiekunami zwiedziła Zamek Grodno, Sztolnie Walimskie oraz gościnnie Zamek Książ. Naszych gości, cieplutką herbatą i przepysznym naleśnikiem, powitali właściciele Karczmy Rycerskiej na Zamku Grodno. Amatorzy zimowego szaleństwa uczyli się jazdy na nartach pod wprawnym okiem instruktorów Szkoły Narciarskiej i Snowboardowej SkiSowa, a Pani Wioletta Sowa – dyrektor CKiT w Walimiu  zaprosiła naszych gości na miłe spędzenie wolnego czasu przy grach i zabawach .
Naszych gości odwiedziła również Sekretarz Gminy Walim Aleksandra Ignaszak, wręczając wszystkim upominki w postaci gadżetów gminnych oraz słodycze.

Zimowa aura dopisała, mogliśmy skorzystać z jej uroków ucząc się jeździć  na nartach. Zwiedzaliśmy  urokliwą Gminę Walim, poznaliśmy jej zabytki,  byliśmy także w Zamku Książ oraz ZOO i Hydropolis we Wrocławiu. Noclegi w Waszej szkole i smakowite posiłki przygotowane dla nas na długo zostaną w naszej pamięci. Mieliśmy sporo atrakcji, spędzaliśmy aktywnie czas, było bardzo miło.  To były  udane ferie – oceniają zgodnie uczestnicy wycieczki.

A my dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam stworzyć tę wspaniałą atmosferę dla naszych gości.