Remont budynku przy ul. Kościuszki 4 trwa!

Remont budynku przy ul. Kościuszki 4 trwa!

07.09.2023
print

Dbałość o zachowanie tożsamości architektonicznej regionu to ważne i konieczne zadanie!

Z jednej strony pozwala zachować szczególny charakter miasta, a z drugiej daje szansę na nowe życie obiektom, które przez lata popadały w zapomnienie.

Szansa na drugie życie spotkała budynek przy ul. Kościuszki 4!

Dawniej mieściło się tu Kasyno, później budynek pełnił różne funkcje aż popadł w ruinę, a teraz – po remoncie – powstanie w nim Centrum Usług Społecznych!

Przestronne pomieszczenia zmieszczą zarówno Gminną Bibliotekę, zapewniając jej słoneczną, wygodną czytelnię oraz siedzibę Ośrodka Pomocy Społecznej, który zyskując większą przestrzeń będzie mógł lepiej realizować swoją misję wspierania najbardziej potrzebujących.
Ponadto powstanie tam przestrzeń dedykowana członkom Koła Emerytów i Rencistów w Walimiu.

 

W chwili obecnej zakończone zostały prace nad elewacją, a na wykończenie wnętrz i terenu wokół niebawem zostanie ogłoszony przetarg.
Docelowo budynek będzie posiadał zbiornik na „wodę szarą” (m.in. deszczówkę), panele fotowoltaiczne oraz windę dla osób niepełnosprawnych.

Na zdjęciach możemy zobaczyć pochylnie przed głównym wejściem, która prowadzi do szybu przyszłej windy oraz sam szyb. Jest też kilka zdjęć z wnętrza, a także jedno zdjęcie z okna – wprost na kolejną, zdecydowanie mniejszą (choć nie mniej istotną!) gminną inwestycję: plac do składowania soli na zimę.

 

print