Sobotni koncert Festiwalu Bachowskiego był pełen wrażeń już od samego początku!

Przed koncertem pod kościelnym murem stanęły stoiska z lokalnymi przetworami, miodami, ciastem i rękodziełem!
W ten sposób lokalna społeczność postanowiła zaangażować się w zbiórkę funduszy na utrzymanie i remont Kościoła Matki Bożej Bolesnej w Glinnie.

Sześcioro wokalistów z grupy Capella Cracoviensis wykonało utwór Carlo Gesualdo, XVII wiecznego reprezentanta manieryzmu, pt. „Responsoria III”.
I co to było za wykonanie!

Nawet awaria prądu, która nastąpiła w połowie koncertu i skryła w mroku kościół, zebranych melomanów, a przede wszystkim wokalistów i niezbędne do dokończenia występu nuty nie przeszkodziła w podniosłym zwieńczeniu dzieła!

Artyści dokończyli koncert korzystając jedynie ze światła latarek, przeciwstawiając swój kunszt, profesjonalizm i szacunek dla odbiorców trudnym warunkom i niewygodom.

Brawa po zakończeniu występu trwały długo.
Bardzo długo.
Dość długo by wyrazić, iż odbiorcy nie tylko doceniają umiejętności i chcą okazać wdzięczność za wspaniałe kulturalne przeżycie, ale by podkreślić szacunek za poświęcenie, którym wykazali się wokaliści kontynuując koncert mimo warunków, w których wielu odmówiłoby dalszej współpracy.

To było wyjątkowe wydarzenie!

Teraz czekamy na ostatni już koncert Festiwalu Bachowskiego w Gminie Walim, który odbędzie się 26 lipca (środa) w kościele św. Jadwigi w Walimiu.