Po dwóch miesiącach beztroski, nieśpieszności i szeroko rozumianego wypoczynku z domieszką słodkiego lenistwa wracamy do starych obowiązków, czyli nauczania i uczenia się.

Jeszcze muśnięci wakacyjną opalenizną, ale już z nową energią w poniedziałek 2 września o godz. 9.00 powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2019/2020, jak to bywa w zwyczaju, ceremonią inauguracyjną w sali gimnastycznej. Towarzyszyli nam w tym wydarzeniu zaproszeni goście: sekretarz Gminy Walim- p.Aleksandra Ignaszak oraz  radni, sołtysi. Po części oficjalnej, w której wspomniano m.in.: 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i złożono kwiaty pod pomnikiem naszego patrona -Janusza Korczaka-ofiary tej najokrutniejszej z bitew, uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na organizacyjne spotkanie z wychowawcami. Po otrzymaniu podręczników, planu lekcji i krótkim przypomnieniu zasad panujących w szkole wszyscy rozeszli lub rozjechali się do domów, aby przygotować się mentalnie i fizycznie do porannego wstawania i wytężonej pracy edukacyjnej.

Wszystkim uczniom życzymy niesłabnącej motywacji do nauki, a nauczycielom niewyczerpanych pokładów entuzjazmu zawodowego.

Do pracy rodacy!!!