„Amerykanie mają Oskary, Norwegowie Noble, a my Polacy mamy Order Uśmiechu!”

Tymi słowami możemy przybliżyć wagę i podniosłość wydarzenia, które miało miejsce w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku.

W Specjalnej Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w Wałbrzychu odbyła się ceremonia włączenia do grona Dam i Kawalerów Orderu Uśmiechu, jednej z najbardziej zaangażowanych w działania na rzecz dzieci postaci w naszym regionie – pani Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, uhonorowanej w 2010 roku tytułem Przyjaciela Gminy Walim.

Kandydat do niezwykłego wyróżnienia jakim jest Order Uśmiechu nominowany jest na wniosek dzieci – panią Izabelę wskazali m.in. podopieczni PSPS nr 10 w Wałbrzychu – a następnie Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu wybiera laureatów godnych odznaczenia.

Uroczystość Wręczenia Orderu Uśmiechu jak zawsze była wielkim wydarzeniem!
Zgromadziła przyjaciół, samorządowców, Damy i Kawalerów Orderu Uśmiechu, członków Kapituły, ale przede wszystkim dzieci, młodzież i harcerzy.
Ci ostatni pomogli przeprowadzić decydujący test!
Pani Izabela wypiła kielich soku ze świeżo wyciśniętych cytryn bez najmniejszego skrzywienia, po czym obdarzyła zebranych promiennym uśmiechem, co ostatecznie potwierdziło słuszność wyboru!

Dalszą część wydarzenia uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów PSPS nr 10 w Wałbrzychu oraz śpiew Chóru Cantica z III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.