„Wyścig dookoła Polski” bardziej znany jako Tour de Pologne to kolarskie wydarzenie światowego formatu, które już za kilka dni zawita w rejony Gór Sowich!

Etap III wyścigu rozgrywany 31 lipca rozpoczyna się w Wałbrzychu i biegnie przez malownicze szlaki naszej gminy, aż do Dusznik Zdroju w powiecie kłodzkim.

Kolarze będą musieli pokonać aż 3000 metrów przewyższenia i przejechać 163 kilometry!

Start odbędzie się o godzinie 12.20 w wałbrzyskim Aqua Zdroju, więc trzeba liczyć się z utrudnieniami (wyłączeniem z ruchu dróg, którymi będzie biegła trasa wyścigu).

Na teren Gminy Walim zawodnicy wjadą przez Dziećmorowice, od strony wałbrzyskiej Rusinowej, następnie skierują się ku Zagórzu Śląskiemu, by tam okrążając od północy Jezioro Bystrzyckie, odbić na Michałkową. Zostawią Glinno z lewej strony i zjadą do Walimia, by stamtąd ruszyć ku Przełęczy Walimskiej i dalej ku Pieszycom i kolejnym wyzwaniom!

 

Utrudnienia na wymienionych drogach mogą pojawiać się od ok. godziny 11:00 i mogą potrwać do ok. godziny 14:00 (aż zawodnicy nie przejadą) – więc warto uwzględnić to planując podróż w tym czasie.

Poniżej przedstawiamy mapkę z trasą przejazdu przez Gminę Walim, drugą mapkę z całą trasą przejazdu oraz rozpiskę z orientacyjnie podanymi godzinami przejazdu przez poszczególne punkty.