Na prośbę Wojewody Dolnośląskiego informujemy, że od 13 lutego 2023 r. nastąpią zmiany w organizacji obsługi Obywateli w sprawach paszportowych w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu oraz Delegaturach w Jeleniej Górze, Legnicy i w Wałbrzychu:

  1. Zwiększona została liczba rezerwacji poprzez Internet, uruchamiana każdego dnia od godz. 19.00, aż do wyczerpania dostępnych terminów – https://rezerwacje.duw.pl
  2. Od poniedziałku do piątku, wnioski na wyrobienie paszportu będą przyjmowane w 9.00 -12.00 wyłącznie od Klientów posiadających rezerwację internetową. Od godziny 12.00 do 15.50 możliwe będzie pobranie biletów dla Klientów bez rezerwacji, aż do wyczerpania puli biletów na dany dzień.
  3. Wydawanie paszportów dla Klientów z rezerwacjami i bez rezerwacji od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00.
  4. W Terenowych Punktach Paszportowych w Bogatyni, Dzierżoniowie, Głogowie, Kłodzku, Lubinie, Polkowicach, Trzebnicy, Wołowie i Ząbkowicach Śląskich sposób obsługi klienta nie ulega zmianie.

Przypominamy, że obecnie  nie obowiązuje rejonizacja, więc wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w Polsce – zarówno na terenie województwa jak i poza nim.

Więcej informacji na stronie https://www.duw.pl/pl/obsluga-klienta/paszporty